siljamt

Tietoja siljamt

Kirjoittaja ei ole lisännyt lisätietoja.
So far siljamt has created 81 blog entries.

T76-Ravit & Ravikaraoken SM-karsinta Pilvenmäellä

 Lauantaina 2.4. ravataan ja lauletaan Pilvenmäellä. Upea ravitapahtuma ja Medilaser Pilvenmäki Specialin finaali keräävät raviradalle toinen toisiaan hienompia ja ansioituneimpia hevosia. Tunnelma, herkullinen ruoka ja illan päättävä Ravikaraoken SM-karsinta luovat yhdessä mitä onnistuneimman päivän.Ravikaraoken SM-kisat on Hevosurheilu-lehden luotsaama kilpailu, jonka finaali lauletaan Mikkelin St. Michel-raveissa heinäkuussa. Tänä vuonna myös Pilvenmäellä pääsee laulamaan ja tavoittelemaan finaalipaikkaa. Ilmoittautuminen […]

29. 3. 2016|

Vermo 27.5.

L6
1. Global Kid/Antti Teivainen 15,0
Valmentaja Tapio Mäki-Tulokas, Tammela
 
L11
2. Le Sable/Ari Moilanen 16,1
Valmentaja Tapio Mäki-Tulokas, Tammela

27. 5. 2015|

26.6. Tampere

L1
1. Niemen Eemil/Veikko Leinonen 29,2
Omistaja/Valmentaja Veikko Leinonen, Forssa
2.Erorilla/Jukka Kauppinen 29,7
Omistaja/Valmentaja Jukka Kauppinen Somero
 
L8
2. Aspenhill´s Apache/Juha-Pekka Vilkman 16,9
Valmentaja Juha-Pekka Vilkman, Forssa
 
L9
3. Don Hercules/Juha-Pekka Vilkman 15,8
Valmentaja Kirsi Kärkkäinen, Forssa
 

26. 5. 2015|

25.5. Riihimäki

L4
2. Mack Charging/Premio Fiore 17,4
Valmentaja Johanna Tuominen, Tammela
 
L9
1. Captain Sparrow/Veikko Leinonen 16,6
Omistaja/Valmentaja Veikko Leinonen, Forssa
 
L10
2. Fede Von Bentz/Irina Sarin 17,8
Valmentaja Pasi J. Rytkönen, Forssa
 
 

25. 5. 2015|

20.5. Vermo

Onnea Pasille hienosta illan avauksesta!
L1
1. Thomas Von Bentz/Ari Moilanen 17,7
Valmentaja Pasi J. Rytkönen, Forssa
 
L2
1. Pasi Von Bentz/Ari Moilanen 18,4
Valmentaja Pasi J. Rytkönen, Forssa
 
L8
3. Zulu Hoss/ Mika Forss 13,3
Valmentaja Tapio Mäki-Tulokas, Tammela
Omistaja Kike tiimi, Forssa
 

20. 5. 2015|

19.5. Tampere

L4
3. H.V. Tuuri/Veikko Leinonen 26,8
Valmentaja Veikko Leinonen, Forssa
 
L7
2.Alex Von Bentz/Ari Moilanen 15,5
Valmentaja Pasi J. Rytkönen, Forssa
 
 

19. 5. 2015|

18.5. Turku

L1
3. Härmän Sutki/ Heli Kantonen-Heikkilä 32,2
Valmentaja Heli Kantonen-Heikkilä, Ypäjä
 
L6
3. Kamikaze Comery/Mika Forss 14,7
Valmentaja/Kasvattaja Isto Mäki-Tulokas, Tammela
Omistaja K team, Forssa
 

18. 5. 2015|

17.5. Vermo

L5
1. Thula Sana/ Ari Moilanen 13,4
Valmentaja Tapio Mäki-Tulokas, Tammela

17. 5. 2015|

Pekka Mäkisen muistoajo 10.5. Forssa

L3
3. Into Rols/Jukka Kauppinen 30,2
Omistaja/Valmentaja Jukka Kauppinen, Somero
L4
1. H.V. Tuuri/Veikko Leinonen 28,6
Valmentaja Veikko Leinonen, Forssa
 
L7
1. Aspenhill´s Amor/ Juha Utala 15,7
Valmentaja Juha-Pekka Vilkman, Forssa
 
L10
3. Wilds  Bonefire/Pasi Lång 18,6
Valmentaja Mari Kukkonen, Jokioinen
 
 

10. 5. 2015|

8.5. Pori

L1
1. Niemen Eemil/ Veikko Leinonen 29,5
Omistaja/Valmentaja Veikko Leinonen, Forssa
 
L3
2. Timbal Lake/ Miia Myllymäki 17,4
Omistaja/Valmentaja Miia Myllymäki, Ypäjä
 
L4
1. Global Kid/Antti teivainen 14,7
Valmentaja Tapio Mäki-Tulokas, Tammela
 
L7
2. Nahkaparturi/Arto Hammar 26,4
Omistaja Hermanni Heikkilä, Ypäjä
Kasvattaja Seppo Kantonen, Ypäjä
Valmentaja Heli Kantonen-heikkilä, Ypäjä

8. 5. 2015|