Forssan seudun Menestyjät

Tällä sivulla osoitamme ylpeytemme Forssan seudun hevosia, valmentajia, ohjastajia ja kasvattajia kohtaan. Mikäli päivittäjältä on jäänyt suorituksesi huomaamatta, ilmoitathan siitä ystävällisesti sähköpostilla info@pilvenmaki.fi. Onnea menestyksestä!

vko 1/2015
Vuoden vaihde alkoi mukavasti neljällä voitolla, ja menestyjiä oli kattavasti koko seudulta.

Turku 29.12.
L2
1. Ritge/Mikko Huttunen 35,1
om. Elina ja Petri Hirvonen, Ypäjä
2. Into Rols/Jukka Kauppinen 35,1
omistaja/valmentaja Jukka Kauppinen, Somero

L4
1. Las Vegas/Ari Moilanen 17,0
valmentaja Tapio Mäki-Tulokas, Forssa
omistaja Stable in Dire Strails, Forssa

L6
2. Aspenhilss Amor/Juha-Pekka Vilkman 16,1
valmentaja Juha-Pekka Vilkman, Forssa

L7
3. Desiree Lady/Mika Forss 16,7
valmentaja Tapio Mäki-Tulokas, Forssa
omistaja Piritta Vesander-Kanerva, Tammela

Vermo 31.12.

L7
3. Lecrosse/Mika Forss 15,4
valmentaja Tapio Mäki-Tulokas

L9
2. Winter´s Playboy/Jukka Torvinen 16,5
kasvattaja Winter´s Stable, Forssa

Pori 2.1.2015
L2
1. Better In Ever/ Mika Forss 23,8
valmentaja Sanna Kiiski, Ypäjä

L4
2. Kamikaze Comery/Mika Forss 19,4
Valmentaja/kasvattaja Isto Mäki-Tulokas, Tammela
Omistaja K-team, Forssa

1. Ponilähtö
2. Kaunisrannan Harry Potter 152SH/Ria Vaakanainen 2.53,3
Valmentaja Ria Vaakanainen, Ypäjä

2. Ponilähtö
2.Fina Flikcan/Ida Satamo 2.38,4
Valmentaja Ida Satamo, Somero

Teivo T76 3.1.

L1
2. Ypäjä Esteriina/Juha Utala 31,4
Kasvattaja Hevosopisto Oy, Ypäjä

L2.
2. Ypäjä Hereiam/Ilkka Korpi 17,7
Valmentaja Ilkka Korpi, Ypäjä
Kasvattaja Hevosopisto Oy, Ypäjä

L11
1. Las Vegas/Ari Moilanen 17,2
Valmentaja Tapio Mäki-Tulokas, Forssa
Omistaja Stable in Dire Strails, Forssa

18.3. Vermo

L5
3. Secret Player/ Antti Teivainen 13,6
Valmentaja Pasi J. Rytkönen, Forssa
Omistaja Irina Sarin ja Jere Rytkönen, Forssa

18. 3. 2015|

Teivo 17.3

L7
2. Blendior/Mika Forss 13,8
Omistaja Talli Blendoir
Kasvattaja Eeva Toikka ja Sini Holm, Forssa
Valmentaja Ville Mäkelä, Forssa

17. 3. 2015|

Lahti 15.3.

L9
1. Contessa/Arto Hammar 17,3
Valmentaja Pertti Viinikanoja, Tammela
 

15. 3. 2015|

14.3. Vermo

L8
3. Nahkaparturi/ Arto Hammar 24,1
Valmentaja Heli Kantonen-Heikkilä. Ypäjä
 
L11
1. Zulu Hoss/ Mika Forss 14,8
Omistaja Kike Tiimi, Forssa
Valmentaja Tapio Mäki-Tulokas, Tammela
 

14. 3. 2015|

13.3. Pori Lounasravit

L2
3. Aspenhill´s Apache/ Juha-Pekka Vilkman 22,1
Valmentaja Juha-Pekka Vilkman, Forssa
 

13. 3. 2015|

13.3. Forssa

L3
2. Nelilyn Mr Who/ Ilkka Korpi 20,2
Valmentaja Ilkka Korpi, Ypäjä
 
L6
2. Don Herkules/ Juha-Pekka Vilkman 16,5
Valmentaja Kirsi Kärkkäinen, Forssa
 
L7
1. Lecrosse/Mika Forss 17,1
Valmentaja Tapio Mäki-Tulokas, Tammela
 
L8
2. Aspenhill´s Amor/ Juha-Pekka Vilkman 17,6
Valmentaja Juha-Pekka Vilkman, Forssa
 
 

13. 3. 2015|

Turku 11.3. Lounasravit

L4
3. Pixy Destroyer/ Arto Hammar 16,6
Valmentaja Heli Kantonen-Heikkilä
 
 

11. 3. 2015|

Vermo 11.3.

L2
2. Timbal Lake/Miia Mylymäki 15,5
Omistaja/Valmentaja Miia Myllymäki, Ypäjä
 
L8
3. Oktaavia/Kari Venäläinen 26,3
Kasvattaja MTT/Hevostalous, Jokioinen
Valmentaja Lauri Malinen, Ypäjä
 
L9
2. Global Kid/ Antti Teivainen 16,2
Valmentaja Tapio Mäki-Tulokas, Tammela
 

11. 3. 2015|

7.3. Kouvola

L1
1. Aspenhill´s Amor/Juha-Pekka Vilkman 16,9
Valmentaja Juha-Pekka Vilkman, Forssa
 
L5
1. Zulu Hoss/Mika Forrs 17,1
Valmentaja Tapio Mäki-Tulokas, Tammela
 
 

7. 3. 2015|

5.3. Lahti

L5
2. Huumaava Eeva/Arto Hammar 30,7
Omistaja/Kasvattaja Lehmusto Lassi ja Lundström Juha, Ypäjä
Valmentaja Lassi Lehmusto, Ypäjä
 
 

5. 3. 2015|