Harjoitusravien tulokset

HARJOITUSLÄHDÖT 5.7.2017

Tulokset:
1.50 klo 10                             5/ 58 1/ 50 v5/47 5/40


1. Long-Lasting Star/ Mikko Huttunen 48,5
2. Mölinä/ Jani Karhulahti 47,5
3. Real Treasure/ Veikko Kopola POISSA
4. What’s Up Cloud/ Eveliina Talvensaari 47,5
5. Aale/ Ari Jääskeläinen 49,4
6. Lily/ Pauli Taiviola 48,2
7. Passio/ Juuso Nyström 49,0
8. Way Up/ Ari Myllymäki 49,2
9. Pilpo Reppuli/ Timo Gardemeister 48,7
10. Racket Cat/ Juha Säde POISSA

1.40 klo 10.20 peruttu

1.35 klo 10.40                          5/ 40  1/36  v5/30  5/25

1. Circus Maximus/ Mikko Huttunen 32,4
2. Gillian Comery/ Sami Nummi 32,0
3. Tutun Tyttö/ Pauli Taiviola 32,4
4. Backwood’s Jeny/ Robert Wesslin 31,5

1.30 klo 11.00                        5/ 30  1/30  v5/30  5/21

1. Alejandra/ Veikko Kopola 26,5
2. Ghaliya Web/ Henna Haavisto 27,3
3. Eve Goza/ Anssi Nurminen 26,3
4. Racket Cat/ Juha Säde 26,5

1.25 klo 11.20                       5/25  1/25  v5/23  5/ 14

1. Yank Match/ Ilkka Korpi 21,2
2. Chicacaliente/ Veikko Kopola X
3. Lucky’s Hope/ Toivo Niemi 22,6
4. Nick Nolte Forbes/ Mikko Huttunen 21,9
5. Emertus Nass/ Robert Wesslin X
6. Contessa/ Pertti Viinikanoja 22,5
7. Whisky Dancing/ Ville Mäkelä 21,4
8. Crome/ Timo Gardemeister 21,4
9. Cute Cat/ Anssi Nurminen 21,4
10. Gillian Comery/ Sami Nummi 22,0

Autolähtöharjoitus klo. 12.00
1. May Rose/ Henna Haavisto
2. Emertus Nass/Robert Wesslin

HARJOITUSLÄHDÖT 14.6.2017

1.50 klo 10                        5/ 54    1/ 55    v5/52     5/46

1. Long-Lasting Star/ Mikko Huttunen 52,3
2. Pilpo Reppuli / Timo Gardemeister 52,1
3. Kipinä Rols /Jukka Kauppinen 51,7
4. Masavesa / Hannu Jokila 51,7

1.40 klo 10.20                     5/43    1/40    v5/35    5/35

1. Hurmaava Oiva/ Arto Hammar 38,2
2. Reisu-Topi/Mikko Huttunen X
3. Deo Volente/ Juha Koskela 38,2
4. Whiskey In The Jam / Sami Nummi 40,5

1.35 klo 10.40                      5/ 34    1/36    v5/ 37    5/ 28

1. Kujanpään Jyräys / Toivo Niemi 35,0
2. Emertus Nass/ Robert Wesslin 34,9
3. Vihurin Vilkas / Raija Saarinen X
4. Gillian Comery / Sami Nummi 35,8
5. Reisu-Mette / Mikko Huttunen 36,4
6. Ghaliya Web/Timo Norri 34,9
7. Merran Roihu/ Pekka Eskelinen 35,4

1.30 klo 11.00 peruttu

1.25 klo 11.20                        5/28   1/26   v5/21   5/ 14

1. Rocking Royal Lela / Timo Norri 22,0
2. Emertus Nass / Robert Wesslin 21,7
3. Lucky’s Hope / Toivo Niemi 22,0
4. Zizzy Highness / Jouni Nummi POISSA
5. Excel Bridget / Pasi Ketoja 24,3
6. Joyness / Mikko Mäkelä 21,7
7. Gillian Comery / Sami Nummi 23,7

Autolähtöharjoitus klo. 12.00
1. Villikuuma / Martti Patrakka
2. First Overtime / Timo Norri
3. Race On Night / Marjukka Iltanen
4. Merran Roihu/ Pekka Eskelinen

HARJOITUSLÄHDÖT 24.5.2017

1.50 klo 10                          5/ 54    1/ 50    v5/49    5/40

1. Ihalempi / Mikko Huttunen 43,6
2. Pilpo Reppuli / Timo Gardemeister 48,7
3. Kipinä Rols /Kauppinen Jukka 42,6
4. Masavesa /Jokila Hannu 48,5

1.40 klo 10.20                      5/40    1/39   v5/38    5/30

1. Reisu-Topi/Mikko Huttunen 37,3
2. Mellun Myrsky/ Pauli Taiviola 36,5
3. Deo Volente/ Juha Koskela 39,5
4. Uptight Talent/ Jouni Nummi 37,7
5. Eve Goza / Anssi Nurminen 36,5

1.35 klo 10.40 Peruttu

1.30 klo 11.00                    5/ 30   1 /31    v5/ 30    5/ 22

1. Wivian Pii / Mikko Huttunen 30,3
2. Emertus Nass / Robert Wesslin 30,4
3. Queen Loves Road / Anssi Nurminen 29,9
4. Smashing Cash/ Juha Koskela 29,8

1.25 klo 11.20 5/ 26 1/25 v5/ 25 5/ 17

1. Daily Vice / Robert Wesslin 24,5
2. Landlords Mindylee / Anssi Nurminen 25,4
3. Nick Nolte Forbes / Mikko Huttunen 24,5
4. Zizzy Highness / Jouni Nummi 25,8
5. Contessa / Pertti Viinikanoja 24,1

HARJOITUSLÄHDÖT 10.5.2017

1.50        klo 10                          5/ 53         1/ 51,7      v5/42        5/40

  1. Aarolffi/ Heikki Heikkilä 46,5
  2. Passio / Juuso Nyström 46,8
  3. Tottenman / Heli Kantonen-Heikkilä 46,6
  4. Siirilli / Essi Seppälä – Monté 46,7

1.40        klo 10.20                      5/49          1/42,6       v5/34,5     5/  26

  1. Yato’s Red Flash / Anssi Nurminen 38,2
  2. Eve Goza / Iivari Nurminen 38,2
  3. Uptight Talent / Jouni Nummi 42,9x
  4. Riley’s Miracle / Minna Linna 41,4
  5. Deo Volente / Juha Koskela 42,6x
  6. Gillian Comery / Isto Mäki-Tulokas 38,5

1.35        klo 10.40                     5/ 36,2      1/ 36         v5/31        5/ 31

  1. Backwood’s Jeny / Robert Wesslin 36,2
  2. Captain Stardust / Kimmo Keskinen 33,7
  3. Circus Maximus / Mikko Huttunen 33,7
  4. Laurila’s Gilraen / Jouni Nummi —
  5. Tähtieko / Matti Lehti 34,0
  6. Gillian Comery / Isto Mäki-Tulokas 33,9

1.30        klo 11.00                     peruttu 

1.25      klo 11.20                        5/ 31         1/28,6       v5/ 23       5/ 19

  1. Daily Vice / Robert Wesslin 24,1
  2. Nick Nolte Forbes / Mikko Huttunen 23,9
  3. Zizzy Highness / Jouni Nummi 23,9

HARJOITUSLÄHDÖT 12.4.2017

1.50        klo 10                          5/ 47         1/ 47         v5/47        5/35

  1. Hovin Turbo/ Juha-Pekka Vilkman 43,4
  2. Lily / Pauli Taiviola 45,2
  3. Kosto / Mikko Huttunen 44,7
  4. Aarolffi / Heikki Heikkilä 45,5
  5. Joheriina / Heini Kurri 45,5
  6. Horman Prinsessa / Tiia Saarinen 51,4
  7. Ninan Nikita / Marko Vironen 51,0
  8. Tottenman / Heli Kantonen-Heikkilä 46,0
  9. Donskoi/ Anssi Nurminen 44,9

1.40        klo 10.20                      5/40          1/40          v5/38        5/  30

  1. Circus Maximus / Mikko Huttunen 37,8
  2. Mellun Myrsky / Pauli Taiviola 36,4
  3. Pyrkivän Vesku / Mika Mäkelä 37,1
  4. Ukkosen Jymy / Kimmo Keskinen 37,4
  5. Sisukas / Unto Inkinen 36,6
  6. Villiäinen / Juha-Pekka Vilkman 40,9
  7. Lento-Valtteri/ Marko Vironen 42,1

1.35        klo 10.40                     5/ 30         1/ 32         v5/32        5/  24

  1. Reine Amidala / Leena Kettunen 31,3
  2. Global Une Fille* / Matti Lehti 31,7
  3. Wivian Pii / Mikko Huttunen 31,9
  4. Tutun Tyttö / Pauli Taiviola 31,8
  5. Global Official / Elisa Tuominen 31,0
  6. Daily Vice/ Robert Wesslin 32,6

1.30        klo 11.00                     peruttu 

1.25      klo 11.20                        5/ 21         1/23          v5/ 24       5/ 15

  1. Our White Star / Timo Norri 22,5
  2. Contessa / Pertti Viinikanoja 22,3
  3. Waterproof Star / Jouni Nummi 21,9
  4. Elvira C Palema / Mikko Huttunen 22,1
  5. Nick Nolte Forbes / Juha-Pekka Vilkman 23,8
  6. Ranch Pop Up / Pekka Eskelinen 29,0
  7. —             / Robert Wesslin             32,6

 

22.3 Harjoitusravit

1.50 klo 10.00         5/50     1/  50  v5/ 50    5/ 43
1. Ihalempi / Mikko Huttunen  48,6
2. Lily / Pauli Taiviola 48,5
3. Rumors / Anssi Nurminen 48,0
4. Marin Laku / Erkki Jänkälä POISSA
5. Ettas / Arto Hammar 49,4
6. Annan / Heini Kurri 55

1.35/1.40   klo 10.20 5/ 40   1/41    v5/ 38   5/26

1. Huumaava Eeva / Arto Hammar 37,3
2. Mellun Myrsky / Pauli Taiviola 38,1
3. Global Une Fille* / Matti Lehti 37,5
4. Lento-Valtteri/ Marko Vironen 40,0
5. Frutti Di Mare / Mikael Österback 36,9
6. Kukkarosuon Iita / Heidi Saarelainen 38,4

1.35 klo 10.40 peruttu

1.30 klo 11:00 peruttu

1.25 klo 11.20 5/25    1/26     v5/23     5/20

1. Rockmeadow Tom / Anssi Nurminen 25,6
2. Hickoprodigious / Marko Vironen 26,0
3. Karlipo / Anni Ritamäki 25,1
4. Sahara B Boy / Iivari Nurminen 25,1

Autolähtöharjoitus klo 12

1. Merran Roihu / Mikko Huttunen
2. Diamond Mirage / Iivari Nurminen
3. Volume Ace / Anssi Nurminen
4. Ranch Pop Up / Pekka Eskelinen

HARJOITUSLÄHDÖT 11.2.2017

1.50        klo 10.00   5/ 46         1/ 48         v5/ 48      5/ 45

  1. Ihalempi/ Mikko Huttunen 47,8
  2. Ettas/ Tapio Romppainen 46,9
  3. Horman Prinsessa/ Tapio Aronen x
  4. Hovin Turbo/ Arto Hammar poissa
  5. R.R. Veine/ Jouni Nummi 49,4

1.40        klo 10.20   peruttu

1.35        klo 10.40   peruttu

1.30        klo 11.00   5/ 35        1/ 36         v5/ 30      5/ 26

  1. Yasmine Lake/ Mikko Huttunen 30,8
  2. Narnia Avenger/ Sari Vainionpää 30,9
  3. Contessa/ Pertti Viinikanoja 30,9
  4. Flashlite/ Robert Wesslin 32,6
  5. Nahkaparturi/ Heli Kantonen-Heikkilä 31,2
  6. Champagne Bath/ Pia Räikkä 31,2

1.25      klo 11.20      5/ 30       1/ 30         v5/ 23      5/ 18

  1. Hila’s Manolito/ Mikko Huttunen 24,8
  2. Je L’Adore/ Ari Eve 24,3
  3. Duke Boko/ Tapio Aronen 30
  4. Vide Et Crede/ Heini Kurri poissa
  5. Global Official/ Elisa Tuominen (monte) 26,1
  6. Stone Capes Lord/ Sanna Ropponen (monte) 27,4

autolähtöharjoitus klo 12, peruttu

HARJOITUSLÄHDÖT 19.10.2016

1.50        klo 10.00   5/ 45,0     1/ 43,0     v5/ 42,0   5/ 41,0

  1. Hurmaava Oiva/ Arto Hammar 42,0
  2. Kosto/ Mikko Huttunen 42,3
  3. Ettas/ Tapio Romppainen 42,3
  4. Ann-Aurora/ Esa Heikkinen 42,6
  5. Jori Pollea/ Timo Leivo 42,0
  6. Invincible Zine/ Matti Lehti 57,0

1.40        klo 10.20   5/ 37,0    1/ 38,0     v5/ 35,0   5/ 32,0

  1. Valhalla/ Mikko Huttunen 35,0
  2. Spinosaurus/ Arto Hammar 38,2
  3. Jori Pollea/ Timo Leivo 35,0
  4. Hovin Turbo/ Janne Forsman 40,0
  5. Nopsa-Ralli/ Kimmo Keskinen 35,6
  6. Pelipiste/ Heikki Heikkilä 35,3
  7. Reissari/ Ilkka Loponen 35,8
  8. Tuppuran Tulikivi/ Heli Kantonen-Heikkilä 46,3
  9. Villiäinen/ JP Vilkman (20m) 45,8

1.35        klo 10.40   5/ 35,0     1/ 35,0     v5/ 34,0   5/ 25,0

  1. Tähti-Viiva/ Arto Hammar 33,8
  2. Leemark’s Diandra/ Iivari Nurminen 31,2
  3. Milkway Gate/ Tapio Mäki-Tulokas 31,4
  4. Huttunen 32,7

 1.30        klo 11.00   5/32         1/32          v5/29       5/25

  1. Nick Nolte Forbes/ Mikko Huttunen 28,7
  2. Frutti Di Mare/ Mikael Österback 28,7
  3. Olga Jar/ Henna Haavisto 28,3
  4. Get photos/Arto Hammar 27,9

 1.25      klo 11.20      5/ 20       1/ 22         v5/21       5/ 17

  1. Wiola Pii/ Mikko Huttunen 22,1
  2. Chaos Theory/ Juha Leino 21,1
  3. Costa Blanca/ Ari Eve 20,5
  4. Omega Tilly/ Arto Hammar 21,1
  5. High Flying/ Ronja Salo 21,3
  6. Emilie’s Dream Boy/ Kimmo Kalliola 34,2
  7. Milkway Gate/ Tapio Mäki-Tulokas 21,1
  8. Rockmeadow Tom/ Anssi Nurminen 20,8

 

 HARJOITUSLÄHDÖT 5.10.2016

1.50        klo 10.00   5/ 52,0     1/ 49,0     v5/ 44,0   5/ 40,0

  1. Hurmaava Oiva/ Arto Hammar 45,0
  2. Kosto/ Mikko Huttunen 45,0
  3. Reisu-Linda/ Heidi Mattila 54,2
  4. Invincible Zine/ Matti Lehti 55,8
  5. Liito Rols/ Erkki Jänkälä 46,0
  6. Villiäinen/ JP Vilkman 46,0

1.40        klo 10.20   5/ 50,0    1/ 48,0     v5/ 39,0   5/ 32,0

  1. Wivian Pii/ Mikko Huttunen 41,8
  2. Reisu-Topi/ Heidi Mattila 45,2
  3. Joile/ Heidi Saarelainen 42,2
  4. Global Une Fille/ Matti Lehti 43,4
  5. Nopsa-Ralli/ Kimmo Keskinen 42,2
  6. Sheikki/ Arto Hammar (taakse) 41,6

1.35        klo 10.40   5/ 36,0     1/ 35         v5/ 32      5/ 25

  1. Ponnen Onni/ Mikko Huttunen 31,9
  2. Volume Ace/ Anssi Nurminen 31,7
  3. Reisu-Mette/ Heidi Mattila 40,0

1.30        klo 11.00   5/ 30,0    1/ 29,0     v5/ 30,0   5/ 19,0

  1. Nick Nolte Forbes/ Mikko Huttunen 26,9
  2. Flashlite/ Robert Wesslin poissa
  3. Rocking Royal Lela/ Timo Norri 26,6
  4. Get Photos/ Arto Hammar 26,4

1.25      klo 11.20      5/ 25       1/ 23         v5/   20    5/ 16,5

  1. Mad Joking Boy/ Arto Hammar 19,8
  2. Pamina Hip/ JP Vilkman 26,2
  3. Wiola Pii/ Mikko Huttunen 28,5
  4. Max Space/ Matti Lehti 21,4
  5. De Toy Zena/ Timo Norri 19,5
  6. Pine Top Boogie/ Kimmo Keskinen 24,6

Autolähtöharjoitus klo 12

Lipstick Aria/ Mikko Huttunen

HARJOITUSLÄHDÖT 20.8.2016

1.50        klo 10.00   5/ 52,0     1/ 50,0     v5/ 47,0   5/ 37,0

  1. Hurmaava Oiva/ Arto Hammar 45,9
  2. Holleriina/ Tea Jalonen 52,2
  3. Ann-Aurora/ Esa Heikkinen 46,8
  4. Överbyn Liisi/ Tapio Aronen 59,5
  5. Sporttiina/ Tommi Sundström(taakse) 46,4

1.40        klo 10.20   5/ 40,0    1/ 40,0     v5/ 36,0   5/ 25,0

  1. Teilor/ Petri Hirvonen 38,7
  2. Tähtimenevä/ Arto Hammar 37,1
  3. Hovin Turbo/ Janne Forsman 43,5
  4. Champagne Bath/ Pia Räikkä 36,5
  5. Tuppuran Tulikivi/ Heli Kantonen-Heikkilä 42,6
  6. Tuulen Natalia/ Kimmo Keskinen 39,7

1.35        klo 10.40   5/ 35,0     1/ 35,0     v5/ 34,0   5/ 23,0

  1. Volume Ace/ Anssi Nurminen 33,3
  2. Metallikka/ Heli Kantonen-Heikkilä 32,9
  3. Sebastian Sisu/ Kimmo Sundström 31,5
  4. Backwoods Hexfire/ Robert Wesslin 31,5

1.30        klo 11.00   Peruttu

1.25      klo 11.20      5/ 25,0    1/ 25,0     v5/ 23,0   5/ 15,0

  1. Crossfire It/ Mikko Huttunen 22,5
  2. Sweet Miss Blue/ Tapio Aronen 23,3
  3. Global Official/ Jouni Nummi 22,1
  4. Patze Birdland/ Sanna Ropponen (monte) 23,8
  5. Stora Lasse/ Arto Hammar 22,1

Autolähtöharjoitus klo 12 Tähtimenevä/ Arto Hammar

HARJOITUSLÄHDÖT 20.7.2016

1.50        klo 10.00   5/ 58,0     1/55,0      v5/47,0    5/33,0

  1. Julmin/Esa Heikkinen 1. 1.47,9
  2. Moona Mi /Mikko Huttunen 4.1.56,0
  3. Reisu-Topi/Tapio Aronen 2. 1.48,1
  4. Ulvin Tuuli/Markus Aho 3. 1.48,3

1.40        klo 10.20   5/42,0     1/38,0      v5/37,0    5/39,0

  1. Alejandra/Veikko Kopola 1.39,4
  2. Heavenly Prayer/Robert Wesslin 1.39,4
  3. Reisu-Linda/Mikko Huttunen 1.41,1

1.35        klo 10.40   5/40,0      1/39,0      v5/35,0    5/26,0

  1. Aika Kiho/Tapio Aronen 1.35,0
  2. Crossfire It/ Mikko Huttunen 1.35,0
  3. Riley’s Miracle/ Minna Linna 1.38,3

 1.30        klo 11.00   5/30,0     1/28,0      v5/21,0    5/25,0

  1. True Diamond/Mikko Huttunen 1.24,9
  2. Westcoast Sun/Iivari Nurminen 1.24,8
  3. Speed of Sound/Timo Heikkinen 1.24,7
  4. Veronica Vice/ Iida Satamo 1.25,2
  5. Johnny Be Good/Veikko Kopola 1.25,3
  6. Gwenelda/ Hanna Niemi 1.25,3

 1.25      klo 11.20      5/20,0     1/22,0      v5/21,0    5/18,5

  1. Mad Joking Boy/Mikko Huttunen 1.22,1
  2. Star Cruiser/Heini Kurri 1.26,6
  3. Tap On My Shoulder/Timo Heikkinen 1.21,9
  4. Patze Birdland /Sanna Ropponen 1.25,9

 Autolähtöharjoitus klo 11.30

                    /Iivari Nurminen

Gwenelda/Hanna Niemi

Johnny be good/Veikko Kopola

Downtown Joey/Mikko Huttunen

Veronica Vice/Ida Satamo

 

HARJOITUSLÄHDÖT 6.7.2016

1.50        klo 10.00   5/ 54,0     1/ 47,0     v5/ 44,0   5/ 44,0

  1. Reisu-Topi/ Tapio Aronen 1.45,7
  2. Teilor/ Petri Hirvonen 1.45,7
  3. Hilun Vipinä/ Arto Hammar

1.40        klo 10.20   5/45,0     1/ 41,0     v5/ 39,0   5/ 38,0

  1. Tuulen Natalia/ Arto Hammar 3. 1.40,8
  2. Tuppuran Tulikivi/ Heli Kantonen-Heikkilä 1. 1.39,4
  3. Reisu-Linda/ Tapio Aronen 5. 1.41,1
  4. Metallikka/ Heikki Heikkilä 1. 1.39,4
  5. Champagne Bath/ Pia Räikkä 4.
  6. Wilhelm Nash/ Timo Norri 2. 1.39,9
  7. Niemen Eemil/Veikko Leinonen 2. 1.39,9

1.35        klo 10.40   5/ 36,0     1/ 38,0     v5/ 36,0   5/33,0

  1. Wiola Pii/ Mikko Huttunen 1.37,7
  2. Reisu-Mette/ Tapio Aronen 1.37,8
  3. De Toy Zena/ Timo Norri 1.37,8
  4. Get photos/Arto Hammar 1.37,8

1.30        klo 11.00   5/             1/ 28,0     v5/ 29,0   5/ 20,0

  1. Olga Jar/ Anssi Nurminen 1.25,1
  2. Johan Nash/ Timo Norri 1.28,7
  3. Wilhelm Nash/ Mikko Huttunen 1.25,5
  4. Get Photos/ Arto Hammar 1.25,5

 1.25      klo 11.20      5/ 24,0    1/ 25,0     v5/21,0    5/15,0  

  1. De Toy Zena/ Mikko Huttunen 1. 1.21,4
  2. Mad Joking Boy/ Tapio Aronen 4. 1.22,6
  3. Still Counting/ Anssi Nurminen 1. 1.21,4
  4. Veronica Vice/ Ida Satamo 6. 1.25,3
  5. Glamour Vice/ Heli Kantonen-Heikkilä 2. 1.21,7
  6. Johan Nash/ Timo Norri 3. 1.22,3
  7. Cute Cat/ Iivari Nurminen 5. 1.23,5

 Autolähtöharjoitus klo 12.00

Mad Joking Boy/ Tapio Aronen, Reisu-Mette/ Arto Hammar

 

HARJOITUSLÄHDÖT 22.6.2016

1.50        klo 10.00   5/ 50         1/ 49         v5/ 46      5/ 40

  1. Moona-Mi/ Peter Lindroos 47,8
  2. Reissari/ Ilkka Loponen 45,2
  3. Reisu-Topi/ Tapio Aronen 47,9
  4. Global Une Fille/ Matti Lehti 53,0
  5. Elmeri Epeli/ Henna Arpalo 52,1
  6. Hilsuke-Poika/ Arto Hammar (taakse) 47,0

1.40        klo 10.20   5/40         1/ 43         v5/ 38      5/ 38

  1. Reisu-Mette/ Tapio Aronen 41,5
  2. Riley’s Miracle/ Minna Linna 41,8
  3. Tuulen Natalia/ Arto Hammar 41,3
  4. Nopsa-Ralli/ Kimmo Keskinen 41,5
  5. Niemen Eemil/ Veikko Leinonen (taakse) 41,3
  6. Crossfire It/ Peter Lindroos 41,8

1.35        klo 10.40   5/              1/              v5/            5/ Peruttu

1.30        klo 11.00   5/ 30        1/ 30         v5/ 28      5/ 17

  1. True Diamond/ Peter Lindroos 26,9
  2. Mad Joking Boy/ Tapio Aronen 25,9
  3. Ranch Pop Up/ Pekka Eskelinen 32,6
  4. De Toy Zena/ Mikko Huttunen 26,1
  5. Leemark’s Diandra/ Iivari Nurminen 26,4
  6. Flash Of Genius/ Arto Hammar 25,7

1.25      klo 11.20      5/ 28       1/ 25         v5/ 18      5/ 15

  1. Batista De Andrade/ Arto Hammar 21,8
  2. Our White Star/ Mikko Huttunen 21,7
  3. Power Cloud/ Anssi Nurminen 21,4
  4. Veronica Vice/ Ida Satamo 21,7
  5. Smiler/ Matti Lehti 25,1

Autolähtöharjoitus klo 12.00 Peruttu

HARJOITUSLÄHDÖT 19.6.2016

1.50        klo 10.00   5/ 55         1/ 50         v5/ 55      5/ 41

  1. Julmin/ Esa Heikkinen 44,9
  2. Ihalempi/ Tapio Aronen 2.00
  3. Resueemeli/ Kauko Tujunen 43,6
  4. Villiäinen/ JP Vilkman 47,8

1.40        klo 10.20  peruttu

1.35        klo 10.40   5/ 40         1/ 39         v5/ 35      5/ 26

  1. Mad Joking Boy/ Tapi Aronen 34,4
  2. Tähti Roomeo/ Matti Lehti 36,1
  3. Lipstick Aria/ Mikko Huttunen 34,7
  4. Niemen Emil/ Veikko Leinonen 34,7
  5. Daily Vice/ Robert Wesslin 36,2

1.30        klo 11.00  peruttu

1.25      klo 11.20      5/ 26       1/ 23         v5/ 23      5/ 18

  1. Blackened/ Mikko Huttunen 22,0
  2. Houston Hawk/ Jouni Svanberg 22,6
  3. Veronica Vice/ Ida Satamo 22,5
  4. Olga Jar/ Tapio Aronen 21,8

Autolähtöharjoitus klo 12.00 Peruttu

HARJOITUSLÄHDÖT 8.6.2016

1.50        klo 10.00   5/ 2.00,0  1/ 54,5     v5/ 47,0   5/ 42,0

  1. Reisu-Topi/ Tapio Aronen 2. 1.50,00
  2. Villiäinen/ J-P Vilkman 4. 1.50,3
  3. Wivian Pii/ Mikko Huttunen 3. 1.50,1
  4. Niemen Eemil/Veikko Leinonen 1. 1.50,00

1.40        klo 10.20   5/ 1.47,5  1/ 1,45,5  v5/ 37,0   5/ 32,0

  1. Reisu-Linda/ Tapio Aronen 5. 1.44,4
  2. Riley’s Miracle/ Mikko Huttunen 4. 1.40,8
  3. Tähti-Romeo/ Arto Hammar 4. 1.40,8
  4. Niemen Eemil/ Veikko Leinonen 3. 1.40,3
  5. Wesslin 2. 1.40,3

1.35        klo 10.40   5/ 35,0     1/ 33,5     v5/ 30,0   5/ 29,5

  1. Ranch Popup/ Pekka Eskelinen 2. 1.31,8
  2. True Diamond/ Mikko Huttunen 1. 1.31,7
  3. Mr North Gate/ Atte Alitalo 4. 1.32,0
  4. Our White Star/ Timo Norri 3. 1.31,9

1.30        klo 11.00   5/ 31,0     1/ 30,5     v5/ 27,0   5/17,0

  1. Nick Nolte Forbes/ Mikko Huttunen 3. 1.27,2
  2. Maisie/ Kimmo Kalliola 2. 1.26,4
  3. Power Cloud/ Anssi Nurminen 1. 1.26,4
  4. Salesman/ Timo Gardemeister 1.27,2
  5. Emilie’s Dream Boy/ Peter Lindroos 4. 1.27,2
  6. Johan Nash/ Timo Norri 5. 1.27,2
  7. Wesslin 1.27,5

 1.25      klo 11.20      5/ 23,5    1/ 26,5     v5/ 25,0   5/ 15,5

  1. Our White Star/ Mikko Huttunen 5. 1.23,9
  2. Gusten Gold/ Jenni Kukkonen x
  3. Joleyne Rock/ Tapio Aronen 4. 1.23,9
  4. Max Space/ Matti Lehti 2. 1.23,7
  5. Johan Nash/ Timo Norri 3. 1.23,7
  6. Devil’s Eye/ Robert Wesslin 1. 1.23,7
  7. Mr North Gate/ Atte Alitalo 2. 1.23,7

 Autolähtöharjoitus klo 12.00

Celene Von Bentz/ Pasi Rytkönen

Rockmedow Tom/ Anssi Nurminen

Winter’s Ladylike/ Tapio Mäki-Tulokas

Leemark’s Diandra/Iivari Nurminen

Gusten Gold /Jenni Kukkonen

 

HARJOITUSLÄHDÖT 4.6.2016

1.50        klo 10.00   5/ 50         1/ 50         v5/ 50      5/ 42

  1. Moona-Mi/ Peter Lindroos 48,2
  2. Volume Ace/ Anssi Nurminen 48,2
  3. Överbyn Liisi/ Tapio Aronen 49,3
  4. Suprise Zine/ Matti Lehti 48,3
  5. Reisu-Topi/ Petri Hirvonen 48,4
  6. Liito Rols/ Erkki Jänkälä 48,6
  7. Ann-Aurora/ Esa Heikkinen (taakse) 48,6
  8. Villiäinen/ JP Vilkman (taakse) 48,6
  9. Niemen Eemil/ Veikko Leinonen (taakse) 48,6

1.40        klo 10.20   5/ 40         1/ 40         v5/ 40      5/  34

  1. Tummero/ Peter Lindroos 38,9
  2. Teilor/ Petri Hirvonen 38,9
  3. Järvsöeld/ Erkki Jänkälä 38,5
  4. Sävyn Sälli/ Matti Lehti 53,3
  5. Reissari/ Ilkka Loponen 50,0
  6. Fixare/ Tapio Aronen 44,0
  7. Reisu-Linda/ JP Vilkman 42,0
  8. Niemen Eemil/ Veikko Leinonen (taakse) 38,5

1.35        klo 10.40   5/ 32,0     1/ 35,0     v5/ 32      5/ 25

  1. Power Cloud/ Anssi Nurminen 30,8
  2. Heavenly Prayer/ Robert Wesslin 33,0
  3. Roving Rocket/ Erkki Jänkälä 33,6
  4. Shut The Gate/ Laura Mehtonen (taakse) n.2min
  5. Happy’s Jewel/ Miia Lindholm (taakse) n.2min
  6. Lipstick Aria/ JP Vilkman 31,4

1.30        klo 11.00   5/ 25         1/ 28         v5/ 30      5/ 21

  1. Hide And Dazzle/ Peter Lindroos 27,2
  2. Maisie/ Kimmo Kalliola 27,4
  3. Viva La Vida/ JP Vilkman 27,3
  4. Karlipo/ Tapio Aronen 27,2
  5. Viimitteks/ Erkki Jänkälä 28,6
  6. Gold Account/ Nina Louenranta 28,4
  7. Adieu Hornline/ Tenho Ruusuvirta 27,7

1.25      klo 11.20      5/ 25       1/ 25         v5/ 24      5/  16

  1. Ice Cube/ Peter Lindroos 22,4
  2. Heavenly Prayer/ Robert Wesslin 33,0
  3. Olga Jar/ Henna Haavisto 22,8
  4. Cute Cat/ Anssi Nurminen 22,5
  5. Hickoprodigious/ Tapio Aronen 22,5
  6. Houston Hawk/ Jouni Svanberg 23,4
  7. Shut The Gate/ Laura Mehtonen 23,6

Autolähtöharjoitus klo 12.00

1. Lipstick Aria/ JP Vilkman

  1. Stoneisle Orlando/ Heikki Pyykkö
  2. Joleyne Rock/ Tapio Aronen
  3. Olga Jar/ Henna Haavisto
  4. Patze Birdland/ Sanna Ropponen (monte)

HARJOITUSLÄHDÖT 21.5.2016

1.50        klo 10.00   5/ 58         1/ 52         v5/ 45      5/ 40

  1. Lakupötkö / Erkki Jänkälä 52,8
  2. Hovin Turbo / Janne Forsman 47,6
  3. Hurmaava Oiva / Arto Hammar 48,5
  4. Reisu-Topi / Mikko Huttunen 47,6
  5. Teilor / Petri Hirvonen 48,5
  6. Fixare / Tapio Aronen 48,5

 

1.40        klo 10.20   5/ 40         1/ 38         v5/ 37      5/ 35

  1. Reissari / Ilkka Loponen 37,3
  2. Reisu-Linda / Tapio Aronen 39,6
  3. Sävyn Sälli / Arto Hammar 50,8
  4. Ravituuli / Heini Kurri 37,5
  5. Valhalla / Mikko Huttunen 37,1
  6. Wilhelm Nash / Ville Mäkelä 37,3
  7. Vilokkinen / Lassi Okkolin (TAAKSE) 37,1

 

1.35        klo 10.40   5/ 35         1/ 35         v5/ 35      5/ 25

  1. Roving Rocket / Erkki Jänkälä 34,2
  2. Gabys Aleksander / Veikko Leinonen 32,3
  3. Johan Nash / Ville Mäkelä 32,4
  4. Vide Et Crede / Heini Kurri 32,0
  5. Lipstick Aria / Mikko Huttunen 38,5
  6. Mystic Mark / Robert Wesslin 32,1

 

1.30        klo 11.00   5/ 30         1/ 30         v5/ 27      5/ 18

  1. Wilhelm Nash / Ville Mäkelä 25,4
  2. Houston Hawk / Jouni Svanberg 25,8
  3. Gabys Aleksander / Veikko Leinonen 25,8
  4. Viimitteks / Erkki Jänkälä 31,0

 

1.25      klo 11.20      5/ 27       1/ 25         v5/ 25      5/ 17

  1. Johan Nash / Ville Mäkelä 24,2
  2. Hickoprodigious* / Tapio Aronen 24,6
  3. Tagliatella / Robert Wesslin 24,2
  4. Veronica Vice / Ida Satamo 25,2
  5. Vide Et Crede / Heini Kurri 24,9
  6. Mystic Mark / Max Sandberg 25,4
  7. Patze Birdland / Sanna Ropponen (Monté) 26,6

Autolähtöharjoitus klo 12.00

  1. Lipstick Aria / Mikko Huttunen
  2. Veronica Vice / Ida Satamo

 

 

 

HARJOITUSLÄHDÖT 11.5.2016

 

1.50        klo 10                         5/ 57,0     1/ 52,0     v5/43,0    5/36,0

  1. Hurmaava Oiva/Arto Hammar 3. 1.47,4
  2. Reisu-Topi/Tapio Aronen 4. 1.47,9
  3. Teilor/Petri Hirvonen 2. 1.46,8
  4. Villiäinen/J-P Vilkman 6. 1.51,3
  5. Volume Ace/Anssi Nurminen  1.  1.46,4
  1. Wivian Pii/Mikko Huttunen 5. 1.47,9

 1.40        klo 10.20                    5/43,0      1/42,0      v5/37,0    5/ 36,0    

  1. Maisie/Kimmo Kalliola (poissa)
  2. Reisu-Linda/Tapio Aronen 7. 1.41,9
  3. Sirmuli/ Matti Lautamäki 6. 1.38,7
  4. Reissari/ Ilkka Loponen 5. 1.38,7
  5. Joile/Arto Hammar 4. 1.38,7
  6. River Gladiator/ Veikko Leinonen (taakse) 1. 1.38,4
  7. Comte De Rive/Timo Leivo 2. 1.38,4
  8. Robocop XO 3. 1.38,5

 1.35        klo 10.40                    5/ 50.0     1/ 41,8     v5/ 33,0   5/ 26,0

  1. Nick Nolte Forbes/Mikko Huttunen 2. 1.36,7
  2. Johan Nash/Ville Mäkelä 1. 1.35,7

1.30        klo 11.00                    5/ 38,0     1/ 33,0     v5/25,0    5/  23,0

  1. Hila’s Nordic/ Mikko Huttunen 3. 1.28,0
  2. Veronica Vice/Ida Satamo 6. 1.28,7
  3. Robocop Xo/ Jarmo Ihamäki 1. 1.27,9
  4. Be Wild Arrow /Essi Seppälä 7. 1.29,0
  5. Emilie’s Dream Boy/ Peter Lindroos 5. 1.28,5
  6. Comte De Rive/Timo Leivo 4. 1.28,4
  7. Mäkelä 2. 1.27,9

 1.25      klo 11.20                      5/ 27,0     1/25,0      v5/21,0    5/ 16,0

  1. Star Quality/ Anssi Nurminen 3. 1.22,4
  2. Pamine Hip/ J-P Vilkman 2. 1.22,3
  3. Erica Eme/ Mikko Huttunen 1. 1.22,1

 Autolähtöharjoitus

  1. Kleine Frau/Tapio Aronen

 

 

 

HARJOITUSLÄHDÖT 28.4.2016

1.50        klo 10                         5/ 58,5     1/50          v5/42       5/35

  1. Kurtakon Hulda / Arto Hammar 43,9
  2. Hila’s Melwin / Mikko Huttunen 44,3
  3. Kätketty Kukka / Heikki Heikkilä 50,4
  4. Tummero / Peter Lindroos 44,5
  5. Tuppuran Tulikivi / Heli Kantonen-Heikkilä 44,2
  6. Volume Ace / Anssi Nurminen 44,1
  7. Rikastuva / Marja-Leena Paavilainen 48,0
  8. Villiäinen / Juha-Pekka Vilkman 49,5

1.40        klo 10.20                    5/44          1/41          v5/36       5/29,5     

  1. Hilpertliina / Arto Hammar 37,1
  2. Comte De Rive / Kimmo Kortesato 37,5
  3. Fixare* / Tapio Aronen 50,2
  4. Maimai / Kimmo Kalliola 38,7
  5. Riley’s Miracle / Minna Linna 41,9
  6. Reissari / Ilkka Loponen POISSA
  7. Metallikka / Heli Kantonen-Heikkilä 37,1

1.35        klo 10.40                    5/42          1/40,5      v5/29       5/22  

  1. Huumaava Eeva / Arto Hammar 32,9
  2. River Gladiator / Veikko Leinonen 34,0

1.30        klo 11.00                    5/38          1/35          v5/27       5/13  

  1. Wiola Pii / Mikko Huttunen 29,2
  2. Robocop XO / Jarmo Ihamäki 28,9
  3. Harmisabell / Matti Lehti 30,4
  4. Houston Hawk / Jouni Svanberg 29,1
  5. River Gladiator / Veikko Leinonen 29,0
  6. Rockmeadow Tom / Iivari Nurminen 27,9
  7. Get Photos / Arto Hammar 28,7

1.25      klo 11.20                      5/ 29         1/26,8      v5/22       5/15

  1. Star Quality / Anssi Nurminen 23,3
  2. Tap On My Shoulder* / Timo Heikkinen 22,6
  3. Bluehill’s Thunder / Juha Koskela 22,9
  4. Erica Eme / Mikko Huttunen 22,6
  5. Veronica Vice / Ida Satamo POISSA

HARJOITUSLÄHDÖT 23.3.2016

1.50        klo 10                         5/ 50         1/50          v5/44       5/40

  1. Hilun Vipinä/ Arto Hammar 1.43
  2. Liito Rols/ Erkki Jänkälä 1.49
  3. Mumina/ Juha Säde 1.43,6
  4. Ninan Nikita/ Tapio Aronen 1.46,4
  5. Tuppuran Tulikivi/ Heli Kantonen-Heikkilä 1.43,6
  6. Hurukka/ Peter Lindroos 1.42,4
  7. Reisu-Linda/ Mikko Huttunen 1.42,5
  8. Villiäinen/ JP Vilkman 1.48,3
  9. Vinhatuuri/ Veikko Leinonen 1.42,5

1.40        klo 10.20                    5/45          1/44          v5/45       5/26,5     

  1. Ypäjä Illeri/ Ilkka Korpi POISSA
  2. Reisu-Mette/ Mikko Huttunen 1.38,7
  3. Metakka/ Juha Säde 1.38,4
  4. Riley’s Miracle/ Tapio Aronen 1.39,0
  5. Huumaava Eeva/ Arto Hammar 1.37,6

1.35        klo 10.40                    5/39          1/34          v5/30       5/26,8  

  1. Wiola Pii/ Mikko Huttunen 1.32,7
  2. Tutun Tyttö/ Tapio Aronen POISSA
  3. Jaqueline Mon Ami/ Timo Leivo 1.32,3
  4. / Robert Wesslin 1.32,7
  5. Rivers Gladiator/ Veikko Leinonen 1.46,3

1.30        klo 11.00                    5/39          1/32          v5/28       5/20  

  1. Ikaros Jam/ Ilkka Korpi POISSA
  2. Jaqueline Mon Ami/ Timo Leivo 1.26,9
  3. Erica Eme/ Mikko Huttunen 1.27,1
  4. My Beaytysine/ Timo Gardemeister POISSA
  5. Veronica Vice/ Ida Satamo 1.28,0
  6. Robocop XO/ Arto Hammar 1.26,9
  7. Express Fiona/ Tapio Aronen 1.27,3

1.25      klo 11.20                      5/29,4      1/28          v5/24       5/17

  1. Charmaine/ Ilkka Korpi POISSA
  2. Big Bad Hoss/ Timo Gardemeister POISSA
  3. Get Photos/ Arto Hammar 1.23,7
  4. Hila’s Manolito/ Mikko Huttunen 1.24,1
  5. Olga Jar/ Henna Haavisto 1.25,0
  6. Tagliatella/ Robert Wesslin 1.24,8
  7. Tiptoe Flyer/ Kimmo Keskinen 1.25,7
  8. Yankee’s Dude Tapio Aronen 1.24,8

HARJOITUSLÄHDÖT 2.3.2016

1.50        klo 10                         5/ 48,0     1/ 48,0     v5/ 45,5   5/ 40,0

  1. Kosto/ Tapio Aronen 45,6
  2. Tottenman/ Mikko Huttunen 60,2
  3. Teilor/ Petri Hirvonen 45,5
  4. Tuppuran Tulikivi/ Heli Kantonen-Heikkilä 45,4
  5. Unnan Tähti/ Arto Hammar 45,1
  6. Villiäinen/ JP Vilkman(taakse) 57,5
  7. Reisu-Linda/ Anssi Nurminen (taakse) 45,3
  8. Vinhatuuri/ Veikko Leinonen 45,5

1.40 klo 10.20 5/ 42,0     1/ 40,0     v5/ 39,0   5/ 36,0

  1. Reisu-Mette/ Anssi Nurminen 39,0
  2. Laguuni/ Unto Inkinen 37,5
  3. Paijaus/ Mikko Huttunen 42,6
  4. Riley’s Mirage/ Tapio Aronen 51,6
  5. Erorilla/ Jukka Kauppinen 37,4
  6. Veronica Vice/ Ida Satamo 37,4
  7. Vilpetööri/ Heli Kantonen-Heikkilä 37,6
  8. Hurukka/ Taito Lehmusta (taakse) 41,9
  9. Vinha-Tuuri/ Veikko Leinonen 42,3

1.35        klo 10.40                    5/ 33,0     1/ 33,0     v5/ 33     5/ 23

  1. Aika Kiho/ Tapio Aronen 28,4
  2. Wiola Pii/ Mikko Huttunen
  3. Inga Saknussen/ Ari Myllymäki 28,4
  4. La Conte/ Sari Vainionpää 29,2
  5. Olga Jar/ Henna Haavisto 29,2
  6. Maloney/ Pekka Tähkälä 28,4
  7. Mr North Gate/ Atte Alitalo 29,2
  8. Vide Et Crede/ Heini Kurri 27,0
  9. Hide And Dazzle/ Premio Fiore 29,2
  10. Mirischia/ Martina Perklen 29,2

1.25      klo 11.20                      5/ 23         1/ 25         v5/ 21      5/ 16

  1. Yasmine Lake/ Mikko Huttunen 22,4
  2. Cold Hard Silver/ Anssi Nurminen 22,1
  3. Vide Et Crede/ Heini Kurri 23,6
  4. Mr North Gate/ Atte Alitalo 22,6
  5. Mac Duncan/ Sari Vainionpää 22,7
  6. Aurora Mirage/ Arto Hammar 22,7

Tulokset 17.2.2016

1.50        klo 10                         5/ 56,0     1/ 50,0     v5/ 48,0   5/ 40,0

  1. Villiäinen/ JP Vilkman 51,5
  2. Tea’s Flower/ Jouni Nummi 57,1
  3. Reisu-Linda/ Tapio Aronen 47,7
  4. Hurukka/ Taito Lehmusta 47,1
  5. Kurtakon Hulda/ Arto Hammar 47,7

1.40 klo 10.20                           5/ 45,0     1/ 42,0     v5/ 38,0  5/ 31,0

  1. Wiola Pii/ Mikko Huttunen 38,6
  2. Reisu-Mette/ Tapio Aronen 38,9
  3. Metakka/ Juha Säde 38,3
  4. Ritge/ Matti Tikka 43,7

1.30        klo 11                         5/ 30,0     1/ 28,0     v5/ 28,0  5/ 17,0

  1. X-Rail/ Mikko Huttunen 26,9
  2. Racket Cat/ Juha Säde 26,4
  3. Mystic Mark/ Max Sandberg 29,7
  4. Mad Vickan/ Tapio Aronen 27,7
  5. Aurora Mirage/ Arto Hammar 26,4
  6. Crossfire It/ Mari Kukkonen 27,6
  7. Nahkaparturi/ Heli Kantonen-Heikkilä 27,7
  8. Inga Sagnussen/ Miia Myllymäki 34,8
  9. Scream Carambola/ Pia Räikkä 27,8
  10. Emilie’s Dream Boy/ JP Vilkman 36,0

1.25      klo 11.20                      5/ 30,0     1/ 23,0     v5/ 20,0   5/ 16,0

  1. Amour Mirage/ Arto Hammar 21,6
  2. Fisher Jam/ Ville Mäkelä 21,6
  3. Hila’s Manolito/ Mikko Huttunen 27,1
  4. Fast Motion/ Jouni Nummi 22,7
  5. De La Blanche/ Juha Säde 22,7
  6. Trinity Set/ Tapio Aronen 24,5
  7. Mad Joking Boy/ JP Vilkman 22,5

Autolähtöharjoitus klo 12

Mad Joking Boy/JP Vilkman, Keitaan Sanja/ Taito Lehmusta

HARJOITUSLÄHDÖT 27.1.2016
1.50 klo 10 5/ 58,0 1/ 53,0 v5/ 49,0 5/ 42,0
1. Paijaus/ Mikko Huttunen 49,2
2. R.R. Sirutar/ Matti Lehti 50,2
3. Reisu-Linda/ Tapio Aronen 50,7

1.35 klo 10.40 5/ 35,0 1/ 30,0 v5/ 30,0 5/ 21,0
1. Nahkaparturi/ Arto Hammar 30,0
2. Mad Vickan/ Tapio Aronen 30,2
3. Racket Cat/ Juha Säde 26,6
4. Love Cat/ Jani Karhulahti 27,0
5. Scream Carambola/ Pia Räikkä 29,0

1.25 klo 11.20 5/ 37,0 1/ 32,0 v5/ 25,0 5/ 21,0
1. Mad Joking Boy/ Tapio Aronen 27,7
2. Tagliatella/ Robert Wesslin 27,7

Autolähtöharjoitus klo 12
1. Racket Cat/ Juha Säde
2. Love Cat/ Jani Karhulahti
3. Devil’s Eye/ Robert Wesslin
4. Pamina Hip/ JP Vilkman

HARJOITUSLÄHDÖT 18.11.2015

1.50        klo                               5/ 59         1/54          v5/48       5/38

  1. Hurmaava Oiva/ Mikko Huttunen 48,8
  2. Teilor/ Petri Hirvonen 49,2
  3. Villiäinen/ Juha-Pekka Vilkman 54,2
  4. Elea Norr/ Juha Koskela 48,8
  5. Mumina/ Juha Säde 55,1

1.40        klo 10.20                    5/40          1/40          v5/42       5/31         

  1. Inga Saknussen/ Ari Myllymäki 39,3
  2. Metakka/ Juha Säde 39,7
  3. Nick Nolte Forbes/ Mikko Huttunen 39,4
  4. Nopsa-Ralli/ Kimmo Keskinen POISSA
  5. Jorken Jänkä/ Heini Kurri 39,3
  6. Hurukka/ Taito Lehmusta 39,8
  7. Reisu-Linda/ Tapio Aronen (taakse) 45,4
  8. Niemen Emil/ Veikko Leinonen (taakse) 39,9
  9. Elea Norr/ Juha Koskela 45,4
  10. Timo Leivo 40,2

1.35        klo 10.40                    5/40          1/37          v5/30       5/24

  1. One Direction/ Hanna Lepistö 32,0
  2. Wiola Pii/ Mikko Huttunen 32,7

1.30        klo 11.00                    5/ 33         1/33          v5/27       5/24

  1. Leemark’s Diandra/ Iivari Nurminen 33,0
  2. Mad Joking Boy/ Tapio Aronen 28,7
  3. Comte De Rive/ Timo Leivo 29,1
  4. Miss Cindy/ Mari Kukkonen 29,4
  5. Olga Jar/ Henna Haavisto 29,8
  6. Rockmeadow Tom/ Anssi Nurminen 27,6
  7. Vide Et Crede/ Heini Kurri 28,4

1.25      klo 11.20                      5/30          1/29          v5/22       5/20

  1. BWT Admin/ Kimmo Keskinen 23,5
  2. Pamina Hip/ Juha-Pekka Vilkman 24,7
  3. Caddie Havanna/ Tapio Aronen 22,9
  4. Johan Nash/ Ville Mäkelä 22,9

HARJOITUSLÄHDÖT 28.10.2015
1.50 klo 5/ 50 1/ 49 v5/ 46 5/ 36
1. Villiäinen/ JP Vilkman 52,2
2. Nopsa-Ralli/ Kimmo Keskinen 44,4
3. Hurukka/ Taito Lehmusta 45,6
4. Elea Norr/ Timo Norri 48,0
5. Baron Stone/ Jarmo Ihamäki 44,4

1.40 klo 10.20 5/ 42 1/ 39 v5/ 40 5/ 35
1. Wiola Pii/ Mikko Huttunen 38,2
2. Reissari/ Ilkka Loponen 38,0
3. Tuiskupoika/ Erkki Jänkälä poissa
4. Turkos/ Pasi Rytkönen taakse 38,0
5. Reisu-Linda/ Tapio Aronen taakse 46,5
6. Robert Wesslin 38,0

1.35 klo 10.40 5/ 39 1/ 35 v5/ 33 5/ 27
1. Rockmeadow Tom/ Anssi Nurminen 33,0
2. Ponnen Onni/ Mikko Huttunen 33,1
3. Shut The Gate/ Laura Mehtonen 33,0

1.30 klo 11.00 5/ 29 1/ 30 v5/ 27 5/ 26
1. True Diamond/ Mikko Huttunen 28,7
2. Scream Carambola/ Pia Räikkä 28,1
3. Star Quality/ Anssi Nurminen 28,0
4. Tiptoe Flyer/ Robert Wesslin 28,1
5. Pamina Hip/ JP Vilkman 28,1
6. Mad Joking Boy/ Tapio Aronen 28,5
7. Crossfire It/ Mari Kukkonen 28,9

1.25 klo 11.20 5/ 25 1/ 25 v5/ 27 5/ 16
1. Hila’s Manolito/ Mikko Huttunen 24,6
2. Shut The Gate/ Laura Mehtonen 23,9
3. Erica Eme/ JP Vilkman 24,7
4. Diva Queen/ Robert Wesslin 23,9
5. Anything For You/ Tapio Aronen taakse 23,9
6. Baron Stone/ Jarmo Ihamäki taakse 25,1

Autolähtöharjoitus klo 12.00
Hurukka/Taito Lehmusta, Julmin/ Esa Heikkinen, Ann-Aurora/ Arto Hammar, Life Of Rose/JP Vilkman, Express Fiona/ Nina Loueranta

HARJOITUSLÄHDÖT 14.10.2015

1.50        klo 10        5/ 49,0     1/ 45,0     v5/ 39,0   5/ 34,0

  1. Liito Rols/ Erkki Jänkälä 50,8
  2. Hurukka/ Taito Lehmustan 40,5
  3. Reissari/ Ilkka Loponen 40,8
  4. Villiäinen/ JP Vilkman 56,5
  5. H.V. Tokka/ Veikko Leinonen 49,5

 

1.40        klo 10.20 5/ 48,0 1/43 v3/38,0 5/31

  1. Riley’s Miracle/ Tapio Aronen 39,2
  2. Emilie’s Dream Boy/ Kaisa Anttolainen 39,0
  3. Pamina Hip/ JP Vilkman (taakse) 39,4

 

1.35        klo 10.40   5/ 43,0     1/ 39,0     v5/ 33,0   5/ 29,0

  1. True Diamond/ Mikko Huttunen 35,2
  2. Star Quality/ Anssi Nurminen 34,0
  3. Rockmeadow Tom/ Iivari Nurminen 41,0
  4. Susan Tempest/ Petri Ahlgren 45,0

 

1.30        klo 11.00   5/ 31,0     1/ 31,0     v5/ 29,0   5/ 19,0

  1. Mad Joking Boy/ Tapio Aronen 28,9
  2. Ticket Zet/ Juha Koskela 28,3
  3. Scream Carambola/ Pia Räikkä 28,5
  4. Diva Queen/ Robert Wesslin 29,3
  5. Ponnen Onni/ Mikko Huttunen 28,9
  6. Pamina Hip/ JP Vilkman (taakse) 28,7
  7. Emilie’s Dream Boy/ Kaisa Anttolainen 29,5

1.25      klo 11.20      5/ 27,0    1/ 27,0     v5/ 25,0   5/ 18,0

  1. Express Fiona/ Tapio Aronen 24,8
  2. Hila’s Manolito/ Mikko Huttunen 26,1
  3. Harlequin Hood/ Juha Koskela 24,4
  4. Xenia Birch/ Kimmo Keskinen 24,4
  5. Devil’s Eye/ Robert Wesslin 24,4
  6. Hunny Bunny/ Anssi Nurminen
  7. Baron Stone/ Jarmo Ihamäki 26,9

HARJOITUSLÄHDÖT 23 .9.2015

1.50 klo 5/ 59,0 1/53,0 v5/47,0 5/ 42,0

1. Teilor / Petri Hirvonen 50,9
2. Turbo-Ulla/ Kai Jaatinen 48,2
3. R.R. Nykäisy/ Ilkka Korpi 48,8
4. Hurukka/ Taito Lehmusta 48,4
5. Reissari/ Ilkka Loponen 48,0
6. Riley’s Miracle/ Tapio Aronen 48,2
7. Niemen Emil/ Veikko Leinonen 48,2
8. Pelipiste/ Arto Hammar 48,0

1.40 ei osallistujia

1.35 klo 10.40 5/ 35,0 1/34,0 v5/ 32,0 5/ 24,0

1. Ikaros Jam/ Ilkka Korpi 30,8
2. Mad Joking Boy/ Tapio Aronen 30,6
3. Beada Von Bentz/ Veli-Pekka Toivanen 30,6
4. Yank Match/ Timo Gardemeister 31,1
5. Harmisabell/ Matti Lehti 32,2
6. Niemen Emil/ Veikko Leinonen 32,5

1.30 klo 11.00 5/ 28,0 1/ 27,0 v5/ 21,0 5/ 16,0

1. Big Bad Hoss/ Ilkka Korpi 26,8
2. Neve Di Gio/ Veli-Pekka Toivanen 28,3
3. Tagliatella/ Robert Wesslin 26,8
4. Baron Stone/ Jarmo Ihamäki 28,6

1.25 klo 11.20 5/ 28,0 1/ 27,0 v5/ 21,0 5/ 16,0

1. Johan Nash/ Peter Lindroos 23,4
2. Blue Chocolate/ Timo Gardemeister 23,1
3. Still Counting/ Henna Haavisto 23,4
4. Andreas Von Bentz/ Veli-Pekka Toivanen 23,4
5. Chrome/ Simo Palovaara 23,1
6. Nelilyn Saphira/ Ilkka Korpi 23,1
7. Caddie Havanna/ Tapio Aronen 22,9
8. Secret Player/ Irina Sarin 22,9

Autolähtöharjoitus klo 12.00
1. Neve Di Gio/ Veli-Pekka Toivanen

HARJOITUSLÄHDÖT 2.9.2015

1.50 klo 10.00 5/ 1.56 1/ 1.55 v5/ 5/ 1.40

1. Teilor / Petri Hirvonen 1.52,0

2. Rockmeadow Tom / Iivari Nurminen 1.51,8

3. Tottenman / Heli Kantonen-Heikkilä 1.54,7

4. Turbo-Ulla / Kai Jaatinen 1.57,9

5. Mumina / Juha Säde 1.52,8

6. Sporttiina / Tommi Sundström pois

7. Riley’s Miracle / Tapio Aronen 1.51,7

8. Niemen Eemil/ Veikko Leinonen Takaa 1.52,3

1.40 klo 10.20 5/ 1.40 1/ 1.40 v5/ 1.40 5/ 1.30

1. Mad Joking Boy / Mikko Huttunen 1.37,7

2. Bamse Norr / Henna Haavisto 1.37,6

3. R.R. Suive / Heidi Saarelainen 1.38,2

4. Reisu-Linda / Tapio Aronen 1.51,6

5. Pelipiste / Heli Kantonen-Heikkilä 1.38,0

6. Hurukka / Taito Lehmusta 1.43,8

7. Wiineri / Jouni Vaittinen 1.37,8

8. Metakka / Juha Säde 1.38,1

9. Hollaus/ Arto Hammar 1.38,4

10. Niemen Eemil/ Veikko Leinonen Takaa 1.37,9

1.35 klo 10.40 5/ 1.33 1/ 1.33 v5/ 1.32 5/ 1.22

1. Aspinol Winner / Peter Lindroos 1.30,5

2. Harmisabell / Matti Lehti 1.30,8

3. Baron Stone / Mikko Huttunen 1.30,7

4. First Overtime / Tapio Aronen 1.30,2

5. Shut The Gate / Laura Mehtonen 1.29,7

6. Olga Jar / Henna Haavisto 1.30,0

7. Boeing Boko / Miia Lindholm 1.29,5

8. Huumaava Eeva /Arto Hammar 1.29,8

9. Moonlight Diamond / Juha-Pekka Vilkman 1.31,0

10. Mr North Gate / Atte Alitalo TAKAA 1.33,8

1.30 klo 11.00 5/ 1.33 1/ 1.33 v5/ 5/ 1.20

1. Blue Chocolate / Timo Gardemeister 1.28,8

2. Still Counting / Tapio Aronen 1.28,8

3. Tagliatella / Robert Wesslin pois

4. Barbelinda Express / Hanna Lepistö 1.29,0

5. Nelilyn Saphira / Ilkka Korpi 1.28,8

6. Carmen Max / Henna Haavisto 1.29,0

7.Anything For You /Mikko Huttunen 1.29,0

1.25 klo 11.20 5/ 1.30 1/ 1.30 v5/ 5/ 1.16

1. Big Bad Hoss / Ilkka Korpi 1.27,6

2. Boeing Boko / Miia Lindholm 1.25,1

3. Hila’s Manolito / Mikko Huttunen 1.24,8

4. Chrome / Timo Gardemeister 1.25,8

5. Tiptoe Flyer / Robert Wesslin pois

6. Shut The Gate / Laura Mehtonen 1.25,0

7. Mr North Gate / Atte Alitalo TAKAA 1.25,3

8. Classic Star / Juha-Pekka Vilkman TAKAA 1.24,7

Autolähtöharjoitus klo 12.00

1. Hollaus / Arto Hammar
2. Anything For You / Mikko Huttunen
3. Hurukka / Taito Lehmusta

HARJOITUSLÄHDÖT 19.8.2015

1.50 klo 10.00 5/ 2,01 1/ 1,57 v5/ 5/ 1,53

1. Hurukka / Taito Lehmusta 1.47,2

2. Turbo-Ulla / Kai Jaatinen 1.48,1

3. Ettas / Arto Hammar 1.47,9

4. Teilor / Petri Hirvonen 1.48,3

5. Resuelmeri / Kauko Tujunen 1.47,3

1.40 klo 10.20 5/ 1,47 1/ 1,42 v5/ 5/ 1,30

1. Metakka / Juha Säde 1.35,6

2. La Masse Monetaire / Pekka Ruusunen pois

3. Olga Jar / Henna Haavisto 1.36,6

4. First Overtime / Tapio Aronen 1.35,2

5. Reisu-Linda / Arto Hammar 1.38,1

6. Star Quality / Anssi Nurminen 1.35,2

7. Harmisabell / Matti Lehti pois

8. Härmän Sutki / Heli Kantonen-Heikkilä 1.35,6

9. Wauhdikas / Jouni Vaittinen 1.35,8

10. R.R. Suive / Heidi Saarelainen takaa 1.36,8

11. Niemen Eemil/ Veikko Leinonen 1.35,9

1.35 klo 10.40 5/ 1,35 1/ 1,33 v5/ 5/ 1,25

1. Baron Stone / Mikko Huttunen 1.29,4

2. Ray Mysterio / Miia Lindholm 1.29,9

3. Still Counting / Henna Haavisto 1.29,4

4. Mad Joking Boy / Tapio Aronen 1.29,4

5. License To Fly / Veli-Pekka Toivanen 1.29,1

6. Vide Et Crede / Heini Kurri 1.29,4

7. Robert Wesslin 1.25,8
1.30 klo 11.00 5/ 1.29 1/ 1.29 v5/ 5/ 1.18

1. Aspinol Winner / Peter Lindroos 1.26,4

2. Scream Carambola / Pia Räikkä 1.26,0

3. Spielberg / Timo Gardemeister 1.25,8

4. Chrome / Ilkka Korpi 1.26,1

5. Love Cat / Juha Säde 1.25,8

6. Robert Wesslin 1.25,8

1.25 klo 11.20 5/ 1,33 1/ 1,27 v5/ 5/ 1,14

1. License To Fly / Veli-Pekka Toivanen 1.20,2

2. Ray Mysterio / Miia Lindholm 1.21,6

3. Anything For You / Mikko Huttunen 1.20,2

4. Backwood’s Hexfire / Robert Wesslin 1.21,2

5. Big Bad Hoss / Ilkka Korpi 1.25,9

6. Hila’s Manolito / Arto Hammar 1.21,2

7. Mystic Mark / Simo Palovaara 1.20,4

8. Kömin Nopsa / Timo Gardemeister 1.20,8

9. Xenia Birch / Kimmo Keskinen 1.21,4

10. Cute Cat / Anssi Nurminen 1.20,8

11. Vide Et Crede / Heini Kurri 1.24,1

12. Expected Spruce / Cathy Johansson 1.21,2

 

 

HARJOITUSLÄHDÖT 5.8.2015

1.50 klo 10.00 5/ 1.50 1/ 1.50 v5/ 1.50 5/ 1.40

1. Hurmaava Oiva / Peter Lindroos 1.49,9

2. Ettas / Arto Hammar pois

3. Ginelli / Tanja Goman 1.45,5

4. Olga Jar / Tapio Aronen 1.45,0

5. Reisu-Linda / Mikko Huttunen 1.45,0

6. Teilor / Petri Hirvonen 1.50,0

7. Hurukka / Taito Lehmusta 1.45,3

8. Lipstick Aria / Jarmo Villanen takaa 1.49,4

1.40 klo 10.20 5/ 1.40 1/ 1.35 v5/ 5/

1. Harmisabell / Matti Lehti 1.37,6

2. First Overtime / Tapio Aronen 1.36,4

3. Härmän Sutki / Heli Kantonen-Heikkilä 1.36,4

4. Brooke / Petri Hirvonen 1.39,7

5. Emilie’s Dream Boy/ Peter Lindroos 1.36,4

6. Bluehill’s Storm / Tom Eriksson taka 1.36,8

1.35 klo 10.40 5/ 1.34 1/ 1.34 v5/ 5/ 1.27

1. Aspinol Winner / Peter Lindroos 1.32,8

2. Still Counting / Tapio Aronen 1.32,8

3. Ray Mysterio / Miia Lindholm pois

4. Mad Joking Boy / Mikko Huttunen 1.36,9

5. Leemark´s Diandra/ Iivari Nurminen 1.33,1

6. Hunny Bunny / Anssi Nurminen 1.33,1

1.30 klo 11.00 5/ 1.30 1/ 1.30 v5/ 5/ ?

1. Gincane / Peter Lindroos 1.24,3

2. Baron Stone / Jarmo Ihamäki 1.26,2

3. Scream Carambola / Pia Räikkä 1.26,2

4. Coinette / Ari Noronen 1.26,0

5. Anything For You / Mikko Huttunen 1.28,0

6. Black Ice Boost / Jouni Nummi 1.24,3

7. Cute Cat / Anssi Nurminen 1.24,3

9. Bluehill’s Storm / Tom Eriksson takaa 1.29,0

10. Victoria Beat / Terhi Jormanainen takaa 1.30,0

1.25 klo 11.20 5/ 1.22 1/ 1.23 v5/ 5/

1. Harlequin Hood / Jouni Nummi 1.21,5

2. Xenia Birch / Kimmo Keskinen 1.23,0

3. Backwood’s Hexfire / Robert Wesslin

4. Ray Mysterio / Miia Lindholm pois

5. Carmen Max / Tapio Aronen 1.21,7

6. Shut The Gate / Laura Mehtonen

7. Great Gremlin / Peter Lindroos 1.21,2

8. Max Space / Matti Lehti

9. Glamour Vice / Heli Kantonen-Heikkilä 1.21,3

10. Mad Vickan / Anssi Nurminen

11. Hila’s Manolito / Mikko Huttunen 1.22,0

12. De La Blanche / Terhi Jormanainen pois

13. Pixy Destroyer / Heikki Heikkilä taakaa 1.21,2

14. Expected Spruce / Cathy Johansson taka 1.23,9

HARJOITUSLÄHDÖT 22.7.2015

1.50 klo 10.00 5/ 1.50 1/ 1.50 v5/ 5/ 1.45

1. Emilie’s Dream Boy / Peter Lindroos 1.49,0

2. Epione / Arto Hammar 1.50,4

3. Hurukka / Taito Lehmusta 1.50,4

4. Kosto / Veikko Leinonen reilut 2 min.

5. Teilor / Petri Hirvonen reilut 2 min.

1.40 klo 10.20 5/ 1.40 1/ 1.40 v5/ 5/ 1.37

1. Ettas / Arto Hammar pois

2. Wiineri / Jouni Vaittinen 1.38,7

3. Metakka / Juha Säde 1.38,7

4. Niemen Eemil/ Veikko Leinonen 1.38,8

1.35 klo 10.40 5/ 1/ v5/ 5/

Ei osallistujjia

1.30 klo 11.00 5/ 1.28 1/ 1.30 v5/ 1,29 5/ 1.25

1. Express Fiona / Robert Wesslin 1.32,6

2. Harlequin Hood / Jouni Nummi 1.28,1

3. Mad Vickan / Anssi Nurminen pois

4. Moonlight Player / Jari Koskiniemi 1.27,9

5. Love Cat / Juha Säde 1.28,7

1.25 klo 11.20 5/ 1/ v5/ 5/

1. Backwood’s Hexfire / Robert Wesslin pois

2. Cute Cat / Anssi Nurminen pois

3. Better In Ever / Jouni Nummi peruttu

Autolähtöharjoitus

1. Devil Step / Jouni Nummi

2. Keitaan Sanja / Taito Lehmusta

HARJOITUSLÄHDÖT 10.6.2015

1.50        klo 10.00   5/56,0   1/ 50,0        v5/47,0    5/ 45,0

  1. Valhalla / Peter Lindroos 47,9
  2. Hurukka/ Taito Lehmusta 47,9
  3. Tuppuran Tulikivi / Heli Kantonen-Heikkilä 47,9

1.40        klo 10.20                    5/41,0      1/ 41,0     v5/ 41,0   5/ 33,0

  1. Pelipiste/ Heli Kantonen-Heikkilä 38,7
  2. Turkos/ Pasi Rytkönen 38,7
  3. Boeing Boko/ Miia Lindholm 38,8
  4. Susan Tempest/ Petri Ahlgren 50,1

1.35 + 1.30 klo 10.40               5/ 37,0     1/ 36,0     v5/ 32,0   5/ 23,0

  1. Devil´s Eye/ Robert Wesslin 31,2
  2. Baron Stone/ Jarmo Ihamäki 32,7
  3. Scream Carambola/ Pia Räikkä 32,1

1.25      klo 11.20                      5/ 26,0     1/ 26,0     v5/ 26,0   5/ 16,0

  1. Boeing Boko/ Miia Lindholm 24,6
  2. Gasoline Gal/ Juha Koskela 29,3
  3. La Mia Vita/ Premio Fiore 26,0
  4. Whow Whow/ Robert Wesslin 24,6
  5. Wilds Aragorn/ Veikko Leinonen 26,7

Autolähtöharjoitus klo 12

  1. Pasi Von Bentz/ Pasi Rytkönen
  2. Keitaan Sanja/ Taito Lehmusta

Seuraavat harjoitusravit ke 29.7.

HARJOITUSLÄHDÖT 27.5.2014

1.50        klo 10.00   5/ 59,0 (4)1/             55,0 (4)v5/ 43,0       5/

  1. Valhalla / Arto Hammar 48,8
  2. Kätketty Kukka / Heikki Heikkilä 2.00,0
  3. Tuppuran Tulikivi / Heli Kantonen-Heikkilä 48,9
  4. Sporttiina / Tommi Sundström 48,8

1.40        klo 10.20   5/47,0      1/46,0      v5/38,0    5/

  1. Reisu-Mette/ Arto Hammar 42,3
  2. Stoneisle Orlando/ Mikko Huttunen 42,3
  3. Comte De Rive/ Timo Leivo 42,5
  4. Perfecto Victorino/ Janne Haapiainen 42,7
  5. Hollaus/ Tea Jalonen 42,5
  6. Mad Vickan/ Anssi Nurminen 42,3
  7. River Gleopatra/ Veikko Leinonen (taakse) 42,6

 

1.35        klo 10.40   5/39,0      1/36,0      v5/ 30,0   5/

  1. Aspinol Winner/ Mikko Huttunen 33,8
  2. Baron De Rive/ Timo Leivo 33,6
  3. Perfecto Victorino/ Janne Haapiainen 33,6

1.30        klo 11.00   5/ 28,0     1/ 27,0     v5/ 23,0   5/

  1. Hila’s Manolito/ Mikko Huttunen 26,9
  2. Hearty Cube/ Juha Koskela poissa
  3. X-Rail/ Eero Louhelainen (taakse) 25,9
  4. Bugs Donny/ Veikko Leinonen (taakse) 31,4

1.25      klo 11.20      5/ 24,0    1/ 23,0     v5/ 15,0   5/

  1. Cute Cat/ Anssi Nurminen 22,0
  2. Fisher Jam/ Ville Mäkelä 20,0
  3. La Mia Vita/ Premio Fiore 25,3
  4. Mr Pekka/ JP Vilkman poissa
  5. Anything For You/ Mikko Huttunen 19,9
  6. Devil’s Eye/ Robert Wesslin 27,3
  7. Pixy Destroyer/ Arto Hammar (taakse) 20,6

Autolähtöharjoitus klo 12

  1. Blackened/ Ville Mäkelä

HARJOITUSLÄHDÖT 13.5.2014

1.50 klo 10.00 5/ 1.59 1/ 1.56 v5/ 5/ 1.45

1. Valhalla / Tapio Aronen 1.50,1

2. Kätketty Kukka / Heikki Heikkilä 1.51,3

3. Tuppuran Tulikivi / Heli Kantonen-Heikkilä 1.50,2

4. Hurukka / Taito Lehmusta 1.54,8

1.40 klo 10.20 5/ 1.44 1/ 1.39 v5/ 5/ 1.30

1. Still Counting / Tapio Aronen 1.35,7

2. Härmän Sutki / Heli Kantonen-Heikkilä 1.40,4

1.35 klo 10.40 5/ 1.34 1/ 1.33 v5/ 5/ 1.28

1. Aspinol Winner / Peter Lindroos 1.32,0

2. Devil Step / Jouni Nummi 1.45,1

1.30 klo 11.00 5/ 1/ v5/ 5/
Ei osallistujia
1.25 klo 11.20 5/ 1.34 1/ 1.32 v5/ 5/ 1.18

1. Speak Of The Devil / Jouni Nummi 1.26,8

2. Blackened / Ville Mäkelä 1.25,8

3. Caddie Havanna / Tapio Aronen 1.25,7

Autolähtöharjoitus
Ei osallistujia

HARJOITUSLÄHDÖT 15.4.2015

1.50        klo 10.00   5/ 48,0(2) 1/ 44,0 (2)v5/32,0    5/

  1. Mad Joking Boy/ Anssi Nurminen 39,9
  2. R. Suive/ Heidi Saarelainen 2. 40,1
  3. Reisu-Linda/ Mikko Huttunen 48,4
  4. Reissari/ Ilkka Loponen 41,7
  5. Valhalla/ Tapio Aronen 40,5

 1.40 klo 10.20 5/ 44,0 (1) 1/ 43,0 (1) v5/ 35,0 5/

  1. Aspinol Winner/ Peter Lindroos 37,9
  2. Go Figure/ Tapio Aronen 38,5
  3. Comte De Rive/ Timo Leivo 38,2
  4. R.Ero/ Leif Blomerus 8. 40,3
  5. Wiineri/ Jouni Vaittinen 38,0
  6. Laguuni/ Unto Inkinen 38,7
  7. Reisu-Mette/ Mikko Huttunen 39,8
  8. Blackened/ Ville Mäkelä (taakse) 38,2

 

1.35        klo 10.40   5/ 38,0 (3) 1/ 35,0 (3) v5/ 24,0                 5/

 

  1. Star Cat/ Anssi Nurminen                              2. 32,6
  2. Leemark´s Diandra/ Markku Elfving            5. 33,2
  3. Baron De Rive/ Timo Leivo                          3. 33,0
  4. Russell/ Rickard Nyman                                1. 32,4
  5. Ville Mäkelä                                                    4. 33,0     

 1.30        klo 11.00   5/ 28,0 (3) 1/ 30,0(3)v5/ 27,0  5/

  1. Anything For You/ Tapio Aronen 27,5
  2. Design For Run/ Eila Haaparinne 28,2
  3. Hunny Bunny/ Anssi Nurminen 28,0
  4. Pirlo/ Mikko Huttunen 27,7
  5. Ice Cube/ Peter Lindroos 27,4

 1.25      klo 11.20      5/ 21,0 (4) 1/ 21,0 (4) v5/ 15,5 5/

  1. Blackened/ Ville Mäkelä 20,7
  2. Delicia Boko/ Anssi Nurminen 21,5
  3. Mad Rosalie/ Mikko Huttunen 21,2
  4. Whow Whow/ Robert Wesslin 21,0
  5. Johan Nash/ Peter Lindroos 20,2

 Autolähtöharjoitus klo 12

  1. Still Counting/ Tapio Aronen
  2. Hovi-Verrari/ Mikko Huttunen
  3. Hurukka/ Taito Lehmusta

 

HARJOITUSLÄHDÖT 1.4.2015

1.50 klo 10.00 5/ 1.56 1/1.52 v5/ 5/ 1.48

1. Sisukas / Unto Inkinen 1.46

2. Reissari / Ilkka Loponen 1.47,2
3. Turkos /PasiRytkönen 1.47,2

4. Niemen Eemil / Veikko Leinonen takaa 1.47,4

5. Emilie’s Dream Boy / Kaisa Anttolainen takaa 1.50,0

1.40 klo 10.20 5/ 1.47 1/ 1.43 v5/ 5/ 1.35

1. Wilhelm Nash / Ville Mäkelä 1.40,2

2. Russell / Rickhard Nyman 1.40,0

3. Siirilli / Matti Lautamäki 1.40,8

4. Niemen Eemil / Veikko Leinonen takaa 1.41,2

1.30 klo 11.00 5/ 1.31 1/ 1.29 v5/ 5/ 1.20

1. Blackened / Ville Mäkelä 1.25,7

2. Design For Run / Eila Haaparinne 1.26,8

3. Devil’s Eye / Robert Wesslin 1.28,2

4. La Conte / Sari Vainionpää 1.26,4
5. Cute Cat/Anssi Nurminen 1.25,9

1.25 klo 11.20 5/ 1.30 1/ 1.28 v5/ 5/ 1.18

1. Johan Nash / Ville Mäkelä 1.24,4

2. Yasmine Lake / Juha-Pekka Vilkman 1.24,0

3. Be Wild Arrow / Essi Seppälä 1.24,8

Tulokset 18.3.2015

1.50 klo 10.00 5/ 1/ v5/ 5/
1. Elis Halm / Risto Väre 1.46,2
2. R.R. Suive / Heidi Saarelainen 1.45,3
3. Reissari / Ilkka Loponen 1.47,9
4. Reisu-Linda / Mikko Huttunen 1.46,1
5. Viksu Vikkelä/Arto Hammar 1.45,3
6. H.V. Tuuri/ Veikko Leinonen 1.48,7
1.40 klo 10.20 5/ 1/ v5/ 5/
1. Aspinol Winner / Jouni Nummi pois
2. Pelipiste / Arto Hammar 1.42,5
3. Wauhdikas / Jouni Vaittinen 1.41,4
4. Laguuni / Unto Inkinen 1.41,8
5. Reisu-Mette / Mikko Huttunen 1.41,5
6. Russell / Rickhard Nyman 1.42,0
7. Siirilli / Matti Lautamäki 1.41,2
8. H.V. Tuuri/Veikko Leinonen 1.42,9
1.35 klo 10.40 5/ 1/ v5/ 5/
1. Joivi / Mikko Huttunen 1.36,0
2. Speak Of The Devil / Jouni Nummi 1.35,8
3. Star Cat / Anssi Nurminen 1.35,8
1.30 klo 11.00 5/ 1/ v5/ 5/
1. X-Rail / Mikko Huttunen 1.25,1
2. Kujanpään Jyräys / Juha-Pekka Vilkman 1.28,5
3. Anything For You / Tapio Aronen 1.25,6
4. Cute Cat / Anssi Nurminen 1.25,0
5. Classicari / Risto Väre 1.26,2
6. Harminess / Matti Lehti pois
7. Mad Rosalie / Arto Hammar 1.24,8
8. Tiptoe Flyer / Robert Wesslin 1.25,2
9. De La Blanche / Peter Lindroos 1.25,4
10. Laurila’s Eowyn / Jouni Nummi takaa 1.26,0
1.25 klo 11.20 5/ 1/ v5/ 5/
1. Pirlo / Mikko Huttunen 1.21,4
2. Silent Jack / Risto Väre 1.23,5
3. Stoneisle Keep On / Arto Hammar 1.24,2
4. Victoria Beat / Arto Hammar pois
5. Be Wild Arrow / Essi Seppälä 1.22,5
Autolähtöharjoitus
1. Tahtova / Kimmo Kortesato
2. Victoria Beat / Arto Hammar
3. De La Blanche / Peter Lindroos
4. Domes von Benz/ Pasi Rytkönen

Tulokset 10.2.2015

HARJOITUSLÄHDÖT 10.2.2014
1.50 klo 10.00 5/ 1.60 1/ 1.54 v5/ 5/ 1.50
1. Reisu-Linda / Mikko Huttunen hll
2. Vinhatuuri/ Veikko Leinonen 1.47,3
1.40 klo 10.20 5/1.45 1/ 1.45 v5/ 5/ 1.37
1. Aspinol Winner / Peter Lindroos 1.42,3
2. Reisu-Mette / Mikko Huttunen 1.42,2
3. Metakka / Juha Säde pois
4. Huumaava Eeva/Arto Hammar 1.42,2
5. Kiviniemen Jalo/ Janne Aalto 1.42,8
1.35 klo 10.40 5/ 1/ v5/ 5/ Ei lähtöä
1.30 klo 11.00 5/ 1.37 1/1.31 v5/ 1.27 5/ 1.24
1. Anything For You / Tapio Aronen 1. 1.27,8
2. King Oskar / Peter Lindroos 2. 1.27,9
3. Love Cat / Juha Säde pois 3. 1.27,9
4. Silent Bob / Ismo Pohjola 4.1.28,2
5. Mad Rosalie / Mikko Huttunen 5.1.28,2
6. Evelin Web/ Jouni Nummi 6.1.28,3
7. Daniell Roff/ Vesa Lehtonen
Lähdön ajat eivät ole kyseisen hevosen, vaan maaliin tulo järjestyksen.
1.25 klo 11.20 5/ 1.27 1/ 1.26 v5/ 1.24 5/ 1.19
1. Black Ice Boost / Jouni Nummi 1.23,3
2. Hope Eden / Peter Lindroos 1.23,5
Autolähtöharjoitus klo 12.00
1. Outrageous Broline* / Tapio Mäki-Tulokas